Terenska nastava Topusko

Učenici od 1. do 8. razreda 2. prosinca iskoristili su dar županice Marine Lovrić Merzel posjetivši termalno kupalište Topusko.

Prilikom posjeta našoj školi 18. studenog županica Marina Lovrić Merzel darovala je učenicima boravak u termalnom kupalištu Topusko. Razrednici su osmislili program terenske nastave prilagođen dobi učenika, a u ostvarenju sportskih sadržaja pomogli su djelatnici Top-Termi Topusko. Za učenike predmetne nastave organizirano je natjecanje u plivanju za dječake i djevojčice. Najbrži plivač iz 5. razreda je Filip Džigumović, a plivačica Petra Begić. Među učenicima 6. razreda koji su se natjecali u plivanju najbrži je Fabijan Barić, a među učenicama Tara Tomašević. Najbrži plivači u 7. razredu su Marko Rakas i Ana Beronja, dok su u 8. razredu najbrži Robert Čolan i Anja Resanović.

Nakon održanih natjecanja učenika po razredima održano je i završno natjecanje u kojem su najbrži bili Robert Čolan među dječacima i Ana Beronja među djevojčicama.

Učenici 2. i 3. razreda posjetili su svoje vršnjake u Osnovnoj školi Vladimira Nazora. Osim kupanja i posjeta školi, razgledali smo važnije povijesne točke u mjestu i naučili kako nas najstariji tragovi življenja na ovom prostoru vraćaju u vrijeme 3000 godina prije Krista. Saznali smo također da su najnovija istraživanja ljekovitosti vode svrstala termalnu vodu po kvalitativnom sastavu u sam vrh europskih termalnih lječilišta. Temperatura vode je od 56°C do 72°C, izbija iz 1500 m dubine i vulkanskog je podrijetla. Nakon ručka krenuli smo zadovoljni i umorni kući.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 4. 12. 2010.