Županijska smotra učeničkih zadruga

26. svibnja 2011. u našoj školi održana je Županijska smotra učeničkih zadruga na kojoj su sudjelovale zadruge iz 12 škola.

Na smotri su sudjelovale zadruge iz OŠ Sela (UZ Sela), OŠ Budaševo Topolovac Gušće (UZ Izvor), OŠ Gvozd (UZ Pčelica), OŠ 22. lipanj (zadruge Lipa I i Lipa II), OŠ Novska (UZ Novljanski ogrc), OŠ Gora (UZ Goranka), OŠ Ludina (UZ Jabuka), OŠ D. Tadijanovića (UZ Stucka), OŠ M. Lovraka (UZ Lovreki), OŠ Banova Jaruga (UZ Banovljansko proljeće), Srednja škola Petrinja (UZ Bratovština) i OŠ Dvor (UZ Una).

U programu dobrodošlice nastupili su učenici uključeni u male folkloraše i glazbenu radionicu pod vodstvom učiteljice Marice Tubić i tamburaše pod vodstvom učitelja Marijana Ulakovića. Ravnateljica gospođa Vlatka Jeričević  pozdravila je sve nazočne zadrugare i ostale goste, a nakon nje prisutnima se obratio i gospodin Ivan Lovreković, pročelnik UO za prosvjetu, kulturu i sport SMŽ. Smotri su, osim učenika uključenih u zadruge i njihovih mentora, nazočili i gospođa Blanka Dragojević, tajnica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva, gospodin Josip Takač iz Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport SMŽ, gospodin Marko Vidović, tajnik Zajednice tehničke kulture, predstavnici Općine Dvor, Šumarije, Crvenog križa Dvor, Kluba žena i ostalih udruga koje djeluju na području Dvora.

Natjecanje se nakon otvaranja u holu škole preselilo u športsku dvoranu gdje su zadruge postavile svoje štandove i predstavile svoj rad.

Bez konkurencija prvo mjesto za srednje škole osvojila je  Srednja škola Petrinja, također prvo mjesto bez konkurencije osvojila je Osnovna škola 22. lipanj, odnosno UZ Lipa I (učenici koji se školuju po posebnom programu).

Za osnovne škole redoslijed je sljedeći:

1. mjesto OŠ Dragutina Tadijanovića Petrinja

2. mjesto OŠ Dvor

3. mjesto djele OŠ Mate Lovraka Petrinja i OŠ Sela

Čestitamo najboljima, kao i ostalim sudionicima i nadamo se da su iz naše škole ponijeli lijepe dojmove.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 28. 5. 2011.