Škola u prirodi učenika 4. razreda

Kristina Slavulj, učenica 4. razreda opisala je dojmove s terenske nastave. Pročitajte...

Cilj terenske nastave bio je praktično upoznavanje primorsko-gorskog kraja.

Putovali smo autobusom i prvo odredište bio nam je Nacionalni park Risnjak koji nas je oduševio svojom netaknutom prirodom. Nakon toga smo nastavili prema Crikvenici.

Boravak u Crikvenici bio nam je pažljivo isplaniran. Imali smo animatore s kojima smo redovno radili tjelovježbu prije doručka. Posjetili smo neka zanimljiva mjesta. Prvo smo posjetili otok Krk i mjesto Vrbnik. Putem su nas pratili dupini koji su nas oduševili svojim trikovoma u vodi. Kad smo stigli, vlakićem smo se vozili do Vrbnika gdje smo posjetili crkvu.

Prošli smo kroz najmanji prolaz na svijetu koji je prema legendi poznat po slijedećem: tko prođe kroz njega zaljubiti će se. Također smo prošli kroz mala vrata koja su u povijesti služila za lakšu obranu Vrbnika.

U Crikvenici smo posjetili poznati akvarijum i vidjeli razne primjerke riba i morskih životinja iz Jadrana i tropskih mora.

Svaki dan nam je bio zabavan i ispunjen, kupali smo se, jeli sladoled i mnogo družili.

Iako nas vrijeme baš nije poslužilo i često je padala kiša - bilo je zanimljivo i poučno uz rješavanje radne bilježnice koju nam je pripremila učiteljica Vesna Kunstl Vujić.

Nakon pet dana vratili smo se kući, umorni, puni raznih dojmova, ali sretni i zadovoljni.

Tekst napisala: Kristina Slavulj, 4. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 21. 6. 2011.