Posjet Privatne srednje ekonomske škole „Inova“

U petak 21. listopada našu školu posjetili su nastavnici i učenici Privatne ekonomske škole „Inova „ iz Zagreba.  Zajednička suradnja između dvije škole traje već treću godinu. Iako je put od Zagreba do Dvora bio dug, razveselili su nas svojim dolaskom.

Odmah po dolasku, govor dobrodošlice poželjela je ravnateljica naše škole, gospođa Vlatka Jeričević. Kratkom prezentacijom u holu škole  predstavljena je općina Dvor kao i naša osnovna škola. Nakon toga za sve učenike i učitelje ravnateljica srednje škole iz Zagreba, gospođa Asima Selaković ukratko je predstavila svoju školu što je također popraćeno prezentacijom.

Kako bi što bolje predstavili našu osnovnu školu, učenici su pod vodstvom svojih mentora srednjoškolcima pokazali svoj rad u sklopu izvannastavnih aktivnosti  naše učeničke zadruge. Naravno i učenici iz Zagreba su imali priliku sudjelovati u aktivnostima.

Za učenike 7. i 8.ih razreda i za učitelje Osnovne škole Dvor održana radionica o tome kako se osnivaju učeničke tvrtke za vježbanje poduzetništva kroz koju smo mogli vidjeti različite oblike i  metode i poučavanja kao i edukativne radionice.

Učenici i djelatnici škole INOVA i ovaj put su prikupljali darove za naše učenike i razveselili ih rukavicama, šalovima i kapama koje će im poslužiti u ove hladne, zimske dane. Naravno, bilo je i neizostavnih slatkih darova, koje je donirala Tvornica Kraš d.d. Donirali su nam i nastavna sredstva i pomagala za nastavu likovne kulture, engleskog i hrvatskog jezika.

Zahvaljujemo se učenicima škole INOVA i ravnateljici Asimi Selaković na donaciji i nadamo se da će se  zajednička suradnja i dalje nastaviti.

Na samom kraju domaćini su iznenadili svoje goste obilaskom i upoznavanjem našeg krajolika, kao i ukusnim ručkom u našoj područnoj školi u Rujevcu. Nakon ručka održano je druženje i  kestenijada.

Ponovni susret dvije škola dogovoren je za vrijeme održavanja Božićnog sajma u školi u Zagrebu, gdje  će učenici naše učeničke zadruge doći prodavati svoje proizvode.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 28. 10. 2011.