"Tjelesni i psihički problemi školske populacije"

13.prosinca 2011. godine u holu naše škole održan je zajednički roditeljski sastanak za roditelje učenika od 5.-8.razreda na kojem je održano predavanje na temu „Tjelesni i psihički problemi školske populacije“.  Predavanje je  vodila  liječnica Doma zdravlja Dvor, dr. Milka Oblaković

Cjelokupno predavanje popraćeno je prezentacijom  kroz koju su roditelji mogli  vidjeti da su djeca  ličnost za sebe, a da su oni najodgovorniji za formiranje njihovog života. Uz samu genetiku koja je naslijeđena od oba roditelja, na djecu i mlade utječe i životna sredina, odnosno socio-ekonomski resursi.

Liječnica je istaknula da su na području općine Dvor još uvijek prisutni tragovi ratnih zbivanja koji su vidljivi kroz velik broj obitelji koje žive od socijalnih primanja, nizak stupanj informiranosti, kao i kroz veliku udaljenost mjesta od središta županije. Spomenula je i nepovoljne faktore koji utječe na djecu i mlade, a to su; porast alkoholizma, zlostavljanja u obitelji, nasilje u školi, utjecaj medija. Istaknuta je važnost pravilne prehrane kod djece.  Liječnica je roditeljima naglasila da moraju kontrolirati što djeca rade u svoje slobodno vrijeme i svakodnevno komunicirati sa djecom.Spomenuta je i važnost razvijanja higijenskih, kulturnih i radnih navika, vještina komuniciranja, izražavanja i kontroliranja emocija.  Odaziv roditelja je bio zadovoljavajući. Na samom kraju istaknuta je potreba djece za ljubavlju, nježnošću i sigurnošću.

Zahvaljujemo se dr.Oblaković na održanim predavanjima za roditelje učenika razredne i predmetne nastave!

objavio: Barbara Stanojević   datum: 16. 12. 2011.