Božićna priredba

Kraj prvog obrazovnog razdoblja obilježen je završnom božićnom priredbom koja je održana u holu škole. Organizatori priredbe bili su učiteljica glazbene kulture Marica Tubić, učitelj tehničke kulture Marijan Ulaković, učiteljica njemačkog jezika Josipa Antić i učiteljica razredne nastave PŠ Rujevac Klara Pereković. Voditeljica  programa  bila je učenica 5.og razreda Kristina Slavulj.

Prvi su nastupili učenici područne škole Rujevac sa točkom Zečja posla kroz koju smo mogli vidjeti recitacije, dječje pjesmice i pjesmu Zeko i potočić  u rap izdanju.  Da su oni mali zečići –raperi mogli smo vidjeti po njihovoj odjevnoj kombinaciji sa kapama šiltericama na koje su bile stavljene zečje uši koje su učenici sami izradili kaširanjem. Za vrijeme njihova nastupa pozornicu je krasio pano na kojem je bio prikazan zimski ugođaj koji su također izradili sami učenici uz pomoć svoje kreativne učiteljice Klare.

Učenici razredne nastave Oš Dvor u sklopu izvannastavne aktivnosti Volimo njemački koju vodi učiteljica Josipa izveli su  božićne recitacije na njemačkom jeziku.

Mali tamburaši naše škole kao i svaki put razveselili su nas sa nekoliko dobro uvježbanih pjesama koje su odsvirali na svojim instrumentima.

Učenici 8.-ih razreda dočarali su nam umijeće plesanja bečkog valcera koje su uvježbali u korelaciji predmeta glazbene  i tjelesno-zdravstvene kulture.

A na samom kraju smo  vidjeli i čuli nekoliko lijepih božićnih pjesama koje je otpjevao pjevački zbor naše škole.

Uz pozdravnu riječ  ravnateljice i lijepe želje za nadolazeće blagdane uspješno je  završila  još jedna svečana priredba !

objavio: Barbara Stanojević   datum: 23. 12. 2011.