Karnevalsko raspoloženje u Dvoru

Dana 21.veljače ulicama Dvora zavijorile su plave zastave Europske unije. Naime, učenici Osnovne škole Dvor obilježili su karnevalske dane. Cilj je bio prikazati učenicima Europsku uniju kao njima blisku, kao nešto što im budućnost uskoro donosi te je kao tema karnevala bila upravo Europska unija.

U petak, 17.veljače u školi je održan Dan otvorenih vrata kada su učenici na radionicama napravili prigodne kostime plavih podloga sa žutim zvjezdicama. U izradi kostima pomogli su im roditelji i nastavnici, a atmosfera je bila opuštena, ali radna. Nakon što su napravili kostime, učenici su ih ponosno obukli i prošetali ulicama svoga grada.

U povorci su im se pridružila i djeca iz vrtića te su formirali skupinu od najmlađih do najstarijih, od vrtića do osmih razreda.

Karnevalska je povorka bučno prošla glavnim ulicama, uz popratne "glazbene instrumenete" poput zviždaljki i zvona. Okupljeni mještani bodrili su svoju djecu i mlade susjede te pratili povorku jednim dijelom puta.

Uz svesrdnu pomoć policije, zaustavljen je i promet te je obavljeno panoramsko fotografiranje oko kružnog toka kojim je ovaj događaj zabilježen i ostat će učenicima u lijepom sjećanju.

Tekst pripremila: Marta Narančić

objavio: Barbara Stanojević   datum: 22. 2. 2012.