Akcija "Zeleni korak"

U našoj školi je provedena akcija ˝Zeleni korak˝ kojom se  prikupljao stari papir i plastične vrećice. Cilj akcije bio je  osvijestiti naše najmlađe o važnosti ekologije te ih potaknuti na aktivno sudjelovanje u zaštiti prirode. Tijekom mjeseca travnja svi učenici  škole, zajedno sa roditeljima i učiteljima vrijedno su sudjelovali u akciji i prikupljali papir. Na nivou cijele škole sakupljeno je nekoliko tona papira.

Svaki razred je prije odlaganja papira zapisao izvaganu količinu papira koju je sakupio. Za popise sakupljenog papira po razredima, bilježenje rezultata i vaganje ukupne količine  papira bili su zaduženi domar Mijat Barić i učitelj Marijan Ulaković.

Akcija Zeleni korak jedna je od incijativa koja se provodi u sklopu Dm green city projekta. Pet škola koje skupe najviše papira bit će nagrađene donacijom vrijednog uređaja „Krijesnica“ koji štedi više od 50% električne energije i osigurava prirodno i zdravo svjetlo punog sunčevog spektra. Za otkup papira i plastičnih vrećica po svim školama pobrinut će se UNIJAPAPIR d.d., a novac od prikupljenog papira i vrećica dobit će škole sudionice akcije.

Zahvaljujemo se svim učenicima, roditeljima, učiteljima i članovima povjerenstva za vaganje papira na uloženom trudu i vremenu !

objavio: Barbara Stanojević   datum: 21. 4. 2012.