Međugradsko natjecanje E2 skupine u MALOM NOGOMETU

Na natjecanju učenika 5. i 6. razreda E2 skupine u MALOM NOGOMETU ekipa učenika naše škole osvojila 3. mjesto.

U četvrtak, 3. svibnja 2012. godine u sportskoj dvorani Srednje škole Ivana Trnskog u Hrvatskoj Kostajnici odigran je turnir E2 skupine u MALOM NOGOMETU za dječake 5. i 6. razreda osnovnih škola. Na turniru je snage odmjerilo 4 škole gdje je naša ekipa bez obzira na plasman pokazala odličnu i uvjerljivu igru.

U prvoj utakmici protiv ekipe iz Hrvatske Dubice naši su nogometaši pokazali da dominiraju terenom, te do samog kraja utakmice bili u vodstvu. Međutim zbog trenutka nepažnje zadnjih nekoliko minuta, rezultat je bio izjednačen 2:2. Prvi gol ove utakmice za našu ekipu dao je Boris Baštek, a drugi kapetan David Žilajković.

Nakon nedostatka sreće u ispucavanju penala, konačni rezultat bio je 3:2 za ekipu iz Hrvatske Dubice. Time smo porazom na žalost izgubili pravo borbe za prvo mjesto...

Drugu utakmicu za 3. mjesto naši su učenici odigrali sa ekipom iz Hrvatske Kostajnice koju su bez većih poteškoća pobjedili rezultatom 3:1. U ovoj je utakmici strijelac sva tri gola bio izvrsni David Žilajković.

Pohvale za odličnu igru idu i našem vrataru Dragi Jankoviću, asistentu igre Petru Pavloviću, strijelcu Borisu Bašteku i brzom Miloradu Ćorkoviću koji su obje utakmice odigrali srčano i predano.

Za ekipu naše škole igrali su : DRAGO JANKOVIĆ 6.a, DAVID ŽILAJKOVIĆ 6.b, PETAR PAVLOVIĆ 6.a,BORIS BAŠTEK 6.a, MILORAD ĆORKOVIĆ 6.b, MILAN ĐURIĆ 5., IVAN MRKONJA 5. i  ŽIVKO ŠURLAN 5. razred.

Redoslijed ekipa nakon odigranog turnira je slijedeći:

1. mjesto: OŠ Ivo Kozarčanin - Hrvatska Dubica

2. mjesto: OŠ Katarina zrinska - Mečenčani

3. mjesto: OŠ Dvor - Dvor

4. mjesto: OŠ davorina Trstenjaka - Hrvatska Kostajnica

objavio: Višnja Šlibar   datum: 3. 5. 2012.