Koncert u povodu podjele 51.pijanina

U srijedu, 9.svibnja 2012.pred prepunom kino dvoranom Doma kulture Dvor održan je koncert opernih solista Hrvatskog narodnog kazališta iz Zagreba. Koncert je održan u čast predaje  51. pijanina, kojeg je Hrvatski kulturni klub poklonio našoj osnovnoj školi.

Učenici, učitelji, roditelji i sugrađani Dvora uživali su u prekrasnim izvedbama poznatih opernih arija u izvedbi opernih umjetnika Miljenke Grđan, Branke Sekulić, Ivane Lazar, Alena Ruško, Ivice Trubića, Nikše Radovanović te pijanistice Mire Flies Šimatović.

Na početku koncerta ravnateljica škole, Vlatka Jeričević pozdravila je sve prisutne, zahvalivši svima koji su omogućili i sudjelovali da se 51. jubilarni pijanino pokloni našoj školi te se između ostalog osvrnula i na djelatnost Hrvatskog kulturnog kluba. Gostima je poželjela da se ugodno osjećaju u Dvoru i da im tu bude zaista kao na nekom dvoru. Dobrodošlicu je poželio i načelnik Općine Dvor, gospodin Nikola Arbutina.

Na repertoaru koncerta bile su skladbe poznatih svjetskih kompozitora; arije iz opera W. A. Mozarta (Don Giovanni, Figarov pir), G.Verdija (Tosca, Traviata, Sicilijanske večeri,Rigoletto), G.Bisceta (Carmen), te I. pl. Zajca (Zrinjski).

Svi izvođači osvojili su ljepotom glasa, uvjerljivom interpretacijom i snažnim prodornim visinama, na čemu im je publika zahvalila velikim i srdačnim pljeskom.

Na kraju koncerta, ravnateljica je još jednom zahvalila Hrvatskom kulturnom klubu na prekrasnom pianinu izrazivši zadovoljstvo ovim nesvakidašnjim događajem, a posebno se zahvalila i gospodinu Ivanu Šimi Šimatoviću, pokretaču ove akcije. Opernim izvođačima su učenici uručili prigodne poklone. Na samom kraju u blagovaoni škole održan je domjenak i zajedničko druženje gostiju i zaposlenika škole.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 11. 5. 2012.