Županijsko natjecanje iz ODBOJKE

Na županijskom natjecanju iz ODBOJKE za djevojčice 5. i 6. razreda osnovnih škola održano u Kutini 29. svibnja 2012. učenice naše škole su u vrlo jakoj konkurenciji između 6 županijskih škola, okitivši se srebrnim medaljama, osvojile izvrsno 2. mjesto.

Natjecanje je održano u organizaciji Zajednice športskih udruga i saveza Sisačko-moslavačke županije, te Školskog športskog saveza, u  utorak 29. svibnja 2012. godine u športskoj dvorani Srednje škole Tina Ujevića u Kutini.

Nakon provedenih natjecanja po svim županijskim regijama, pravo nastupa na ovom, izborilo je 6 škola, a nakon turnira plasman ekipa bio je slijedeći:

1. mjesto: OŠ Mladost - Lekenik
  2. mjesto: OŠ Dvor - Dvor
  3. mjesto: OŠ Stjepana Kefelje - Kutina
  4. mjesto: OŠ Dragutina Tadijanovića - Petrinja
  5. mjesto: OŠ Ivana Kukuljevića - Sisak
  6. mjesto: OŠ Viktorovac - Sisak

U prvoj utakmici protiv ekipe OŠ Stjepana Kefelje iz Kutine naše su odbojkašice u prvom setu odmah pokazale uvjerljivu i dominantnu igru. Međutim i nakon vodstva u drugom setu od 11 bodova nepažnja i dekoncentracija nas je dovela do poraza u drugom setu, ali smo nakon povratka, utakmicu u trećem setu privele kraju ponovno u našu korist, te pobjedile rezultatom 2:1.

U drugoj, vrlo teškoj i neizvjesnoj utakmici protiv ekipe OŠ Viktorovac iz Siska naše su učenice pokazale nevjerojatnu borbenost i snažnu želju za pobjedom. Nakon izjednačenja u setovima 1:1, treći su set do 15 bodova naše djevojčice odigrale pod vrlo snažnim psihološkim pritiskom igrom bod za bod, te došle do pobjede 22:20, ponovno rezultatom 2:1.

Ovom drugom pobjedom osvojili smo prvo mjesto u A skupini, te izborili nastup u finalu sa OŠ Mladost iz Lekenika koja je bila pobjednik B skupine. I ponovno neizvjesna borba...1:1 u setovima, a zatim poraz 1:2 .

Ipak, i nakon poraza u finalnoj utakmici za prvo mjesto, nismo imali niti malo razloga za nezadovoljstvo ili tugu... Izvrsno drugo mjesto i srebrna medalja na županijskom natjecanju , veliki je uspjeh i razlog za slavlje.

Za ekipu naše škole igrale su: Petra Begić 6.a, Milena Grgić 5., Adrijana Dujmović 6.b, Mirjana Podunavac 6.a, Duška Milešević 6.b, Matea Žilajković 6.b i izvrsna Milica Plavljanić 6.a.

I evo na koncu ove školske godine, učenice 5. i 6. razreda razveselile su nas još jednim važnim uspjehom naše škole, dokazavši da se upornost, trud i marljivo treniranje tijekom cijele godine ipak isplatilo.

Ovim putem pohvaljujemo i naše "velike" odbojkašice koje su bile strpliive i nesebične, te puno pomogle i bile odličan "partner" na odbojkaškim treninzima. Čestitamo!

objavio: Višnja Šlibar   datum: 30. 5. 2012.