Učenik 1.razreda Edo Juranović na likovnom natječaju "Lektira u slici" osvojio 2.mjesto

Na 2. likovnom natječaju "Lektira u slici" 2012. za učenike od 1. do 4. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske koji je uspješno organizirala Osnovna škola Vojnić sudjelovala je i naša škola. U kategoriji drugih razreda naš učenik 1.razreda, Edo Juranović osvojio je izvrsno 2.mjesto.

Likovni natječaj organiziran je pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te Hrvatskog društva likovnih umjetnika i uz podršku AZOO-a. Osnovni cilj natječaja bio je kroz likovno stvaralaštvo potaknuti i zainteresirati učenike za čitanje književnih tekstova. Na natječaj je ukupno pristiglo 1 536 likovnih radova iz 137 osnovnih škola Republike Hrvatske.

Među 12 najuspješnijih likovnih radova DRUGO MJESTO u kategoriji 1. razreda osvojio je naš učenik Edo Juranović. On je ilustrirao književno djelo Tri medvjeda i gitara. Mentorica je učiteljica  Vesna Kunstl Vujić.

Za izložbu je odabrano još 137 radova među kojima su se nalazili i likovni radovi naših učenika prvog razreda Dine Špančića, Domagoja Pavlovića, Domagoja Pejakovića i Eve Budak.

Radovi učenika drugog razreda Milice Knežević i Lidije  Štrbac (Medo Winie zvani Pooh) učiteljice Danice Brajenović su bili zapaženi i izloženi među najboljim radovima.

Dodjela nagrada i otvorenje izložbe održalo se 1. lipnja 2012.g. u prostorijama OŠ Vojnić. Projekt su podržale mnoge tvrtke koje su darovale vrijednim nagradama nagrađene učenike, učiteljice mentorice i njihove škole.

Veliko hvala OŠ Vojnić na toploj dobrodošlici i predivnom druženju, autorici projekta gđi. Anici Globan na ljubaznosti i entuzijazmu.

Na kraju, evo što je Edo napisao:

LEKTIRA U SLICI

Na satu likovnog crtali smo na temu Tri medvjeda i gitara. Moj rad je učiteljica poslala na  natječaj Lektira u slici. Osvojio sam drugo mjesto, naravno za prve razrede. U petak, 1. lipnja smo učiteljica i ja išli u  Vojnić na dodjelu nagrade. Vozio nas je moj tata. Bio sam jako sretan i uzbuđen. Dobio sam mnogo lijepih i vrijednih poklona, a bilo ih je i slatkih kojima sam se jako razveselio.

Nakon dodjele išli smo na Petrovu goru. Slikao sam se pokraj kipa kralja Petra Svačića. Nakon  ručka smo krenuli kući. Bio sam toliko umoran da sam zaspao kao beba.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 11. 6. 2012.