Najava obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana

10. rujna planiramo obilježiti Hrvatski olimpijski dan (ako vremenske prilike dopuste). Učiteljica TZK Višnja Šlibar pripremila je upute za obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana.

UPUTE ZA OBILJEŽAVANJE HRVATSKOG OLIMPIJSKOG DANA

I ove školske godine 10. rujna  slavimo Hrvatski olimpijski dan  u obliku MALE OLIMPIJADE.

Ukoliko vremenske prilike dopuste, našu MALU OLIMPIJADU obilježit ćemo u utorak 10. rujna 2013. na prostoru travnatog igrališta ŠNK Podovi s početkom u 9,00 sati.

Taj će dan biti nenastavni i svi učenici su obvezni doći u bijelim majicama, te sudjelovati u olimpijadi kao natjecatelj ili navijač. (Bijelim majicama šaljemo poruku mira, tolerancije i međusobnog uvažavanja).

U natjecanjima dakle neće sudjelovati svi učenici. Kao što na pravu olimpijadu dolaze najbolji sportaši svijeta, tako će i svaki razredni odjel izabrati svoje predstavnike sportaše u dogovoru s razrednikom, a zatim prijaviti kod zapisničara ili nastavnice TZK.

Izabrani predstavnici razeda – natjecatelji - moraju ponijeti sportsku opremu, te što bolje prezentirati svoj razred spretnošću, brzinom, te fer igrom. Kao i na svakoj olimpijadi,  igrači koji ne budu poštivali pravila igre biti će diskvalificirani. Geslo olimpijade glasi: „Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati“.

Učiteljica:

Višnja Šlibar

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 8. 9. 2013.