Terenska nastava u DIC-u Petrinjčica

18.rujna 2013.godine za učenike 3. i 4.razreda i učenike PŠ Rujevac  realizirana je terenska nastava u Dječjem istaživalačkom centru " Petrinjčica" u Prnjavoru Čuntićkom. Misao vodilja puta svima je bila upoznati zavičaj i učiti u prirodi. Sve aktivnosti bile su bile ustrojene kao integrirani  nastavni dan, a voditelj aktivnosti  bio je profesor Berislav Ličina.

S učenicima su u pratnji bile 4 učiteljice:  Vesna Kunstl Vuić, Danica Brajenović, Katarina Perenčević Slijepčević i Barbara Tonković.

Već na samom početku profesor Ličina je oduševio učenike podjelom u 2 tima: JATO RODA i JATO ŽABA. Zajednička  aktivnost bila je podizanje simbol zastave DIC-a.

Uz vesele poskočice podignuta su i 2 šatora malih izviđača.

Zanimljiva predavanja o leptirima, pticama i kosturima održao je profesor Učiteljskog fakulteta  Matija Bučar.  Većina učenika je po prvi puta imala priliku mikroskopirati, a vidjeli su stabljiku, glavu ose, mišićno tkivo i krv.

Učenike je najviše veselilo traženje skrivenog blaga na vrhu srednjovjekovne utvrde. Blago je bilo skriveno duboko pod zemljom, ali je pronađeno u vrlo kratkom vremenu.  Podjela blaga, zlatnih čokoladica, izmamila je osmijehe na dječjim licima.

Vrativši se u DIC već pomalo iscrpljene izviđače, dočekalo je pečenje kobasica na štapu uz pravu logorsku vatru.

Na samom kraju profesor Ličina je uz zvukove tambure mališane naučio novu  izviđačku pjesmu o Poletarcu Miši koju su učenici veselo pjevušili na povratku kućama.

objavio: Barbara Stanojević   datum: 6. 10. 2013.