Međugradsko natjecanje u ODBOJCI za djevojčice

U organizaciji Školskog športskog saveza Sisačko-moslavačke županije 21.11.2013. održano je međugradsko natjecanje E2 skupine u ODBOJCI za djevojčice 7. i 8. razreda osnovnih škola na kojem je sudjelovala i ekipa naše škole.

Natjecanje je održano u Hrvatskoj Kostajnici u sportskim dvoranama osnovne i srednje škole. Sudjelovalo je 4 škole E2 skupine i to: OŠ Katarina Zrinska iz Mečenčana, OŠ Ivo Kozarčanin iz Hrvatske Dubice, OŠ Dvor iz Dvora i domaćini OŠ Davorina Trstenjaka iz Hrvatske Kostajnice.

Nakon izvlačenja parova, naše su odbojkašice prvu utakmicu odigrale sa OŠ Ivo Kozarčanin   iz Hrvatske Dubice. Nakon nešto slabijeg početka, ipak je uslijedilo uigravanje i pobjeda u prvom setu. U drugom su setu naše djevojčice vještim potezima i strastvenom igrom izborile pobjedu u prvoj utakmici rezultatom 2:0.

U uzbudljivom finalnom susretu sa domaćinima OŠ Davorina Trstenjaka iz Hrvatske Kostajnice, našim odbojkašicama nije pošlo za rukom ponoviti uspjeh iz prve utakmice, tako da su osvojile ipak drugo mjesto na turniru.

Bez obzira na velik psihološki pritisak od strane protivničkih navijača, našim djevojčicama do zadnjeg trenutka nije ponestalo snage niti žara za pobjedom. Izvrstan servis i tehniku igre pokazale su kapetanica ekipe Petra Begić (8.a), te Milica Plavljanić (8.a).

Za našu školu odlično su odigrale još i Mirjana Podunavac (8.a), Duška Milešević (8.b), Adrijana Dujmović (8.b), Matea Žilajković (8.b), Marija Prakljačić (8.a), Milena Grgić (7.r) i Dubravka Grčić (7.r).

Možemo na koncu sa zadovoljstvom konstatirati da je razina tehnike igre naše ekipe u obje utakmice bila na visokom nivou. Isto tako pohvala svima na krektnom sportskom ponašanju.

objavio: Višnja Šlibar   datum: 23. 11. 2013.