Natjecanje u čitanju naglas

Knjižnica i čitaonica Dvor u suradnji s našom školom organizirala je natjecanje u čitanju naglas za učenike od 3. do 8. razreda. Natjecatelje koji su po ocjeni ocjenjivačkog suda najbolje čitali i dobili najveći broj bodova, Knjižnica je nagradila na božićnoj priredbi u školi 20. prosinca 2013. godine. Tko je nagrađen i što je bila nagrada, pročitajte u izvješću ravnateljice Knjižnice.

U okviru Europske godine čitanja naglas „ČITAJMO NAGLAS, ČITAJMO ZAJEDNO“  Knjižnica i čitaonica Dvor je u svojoj knjižnici organizirala natjecanje za učenike od 3.-8. raz. u čitanju naglas.

Zahvaljujući ravnateljici škole, koja je oduševljeno prihvatila inicijativu Knjižnice, napravljen je raspored tako da je svaki dan dolazio po jedan razred  u Knjižnicu i održano je natjecanje. Sudjelovalo je 8 razreda (od 3.12.-12.12.2013. g.) i ukupno 55 učenika.

Prijavljeni natjecatelji su čitali naglas odabrani tekst (bilo prozu ili poeziju) pred učenicima svog razreda, a ocjenjivački sud u sastavu od 3 člana (ravnateljica Knjižnice Dvor, učiteljice 3. i 4. razreda,  učiteljice hrvatskog jezika OŠ Dvor, pedagoginja i ravnateljica OŠ Dvor) je ocjenjivao.

PO RAZREDIMA JE TO IZGLEDALO OVAKO:

Razredni odjel Broj učenika Pobjednik
3. razred 12 Marijan Šolaja
5. razred 9 Dino Tadić
5.a razred 6 Milan Subotić
5.b razred 5 Milka Zuber
6. razred 6 Aleksandar Juzbašić
7. razred 2 Ivana Blažeković
8.a razred 3 Valerija Samardžija
8.b razred 12

Nikolina Mitić * i Marija Prakljačić*

* isti broj bodova

Najbolje učenike, iz svakog razreda po  jedan, odnosno one natjecatelje koji su po ocjeni ocjenjivačkog suda, najbolje čitali i dobili najveći broj bodova, Knjižnica je nagradila. A, nagrade su odlična knjiga i velika čokolada koje su djelatnice knjižnice uručile pobjednicima na završnoj svečanosti u školi 20.12.2013.godine.

Biserka Cvetojević,

ravnateljica Knižnice i čitaonice Dvor

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 8. 1. 2014.