Projekt "Učimo plivati"

Učenici naše škole sudjelovat će u projektu Učimo plivati koji će se realizirati  u periodu 09.-13. lipnja 2014. godine na bazenima Top termi Topusko. Opširnije informacije o projektu i upute za roditelje možete pročitati ovdje.

Cilj projekta je pripremiti učenike neplivače  5.- 8. razreda za samostalan i siguran boravak u vodi.

Kroz petodnevni program obuke neplivača učenike će se  pripremiti za samostalan i siguran boravak u vodi, kao i  usvojiti  motoričke vještine različitih plivačkih tehnika  kako bi voda za njih  postala zdrav i ugodan medij.

Jedan od obveznih (najvažnijih) procesa u sportskom obrazovanju je svakako obuka neplivača. Plivač je osoba koja (bilo kojom tehnikom i bez straha od vode) pliva dužinu 15-20m u vodi dubljoj od njegove vlastite visine.

Nakon što smo na satu tjelesne i zdravstvene kulture među učenicima  naše škole proveli inicijalnu anketu o broju učenika neplivača, prikupili smo suglasnosti roditelja o sudjelovanju djece u navedenom projektu.

Da bismo roditeljima umanjili ukopni iznos troškova koji je prvobitno iznosio 450,00 kn po učeniku, obratili smo se Općini Dvor i Zajednici sportskih udruga i saveza Sisačko-moslavačke županije koji su donirali iznos od 7.350,00 kn. Novac namijenjen za rad školskog športskog društava u iznosu od 2.000,00 kn prenamijenjen je također za obuku neplivača, tako da je za ovaj projekt ukupno donirano 9.350,00 kn.

Time smo umanjili troškove škole plivanja na 150,00 kn po učeniku.

Ovim putem obavještavamo roditelje da će se škola plivanja održati u periodu 09.-13. lipnja 2014. godine. Te dane učenici će svakodnevno putovati u Topusko i natrag, a u bazenu će boraviti 10,00-12,00 sati uz stručno vodstvo voditelja obuke plivanja i nadzor 2 učitelja škole. Molimo roditelje da uplatu od 150,00 kn učenici donesu u terminu 26.-30.svibnja u ured pedagoginje (u jutarnjem terminu  prije početka nastave).

Polazak ispred škole je svaki dan u 8,30 ujutro, a povratak se planira oko 14,00 sati.

Molimo roditelje  da za te dane djeci u torbi osiguraju:

•   kupaći kostim za djevojčice, odnosno gaćice za dječake;
  •   japanke ili natikače;
  •   ručnik većih dimenzija;
  •   fen (nije nužno);
  •   vrećicu za mokre stvari-VAŽNO! ;
  •   djevojčicama s dugom kosom  gumicu za vezanje kose;
  •   sendvič i flašicu vode ili soka za putovanje.

Za sva eventualna pitanja roditelji mogu nazvati ured pedagoginje ili ravnateljice.

Ovom prigodom srdačno zahvaljujemo našim donatorima, a učenicima želimo zanimljivu i uspješnu obuku.

Višnja Šlibar, nastavnica TZK

objavio: Višnja Šlibar   datum: 16. 5. 2014.