Projekt "Prometna preventiva" - 2. dio

Učenici petih razreda uključeni su u projekt osposobljavanja za samostalno sudjelovanje u prometu kao vozači bicikla pod mentorstvom učitelja tehničke kulture Marijana Ulakovića.
6. svibnja održano je natjecanje u vožnji na novom školskom poligonu u suradnji s Općinom Dvor i Policijskom postajom Dvor. Načelnik Općine Dvor podijelio je nagrade najboljim učenicima.

U našoj školi provodi se projekt prometne preventive za učenike petih razreda. Cilj projekta je uvođenje prometnog odgoja u osnovne škole u sklopu kojega bi se djeca osposobila za samostalno sudjelovanje u prometu kao pješaci i kao vozači bicikala.

Na kraju edukacije koju je proveo učitelj tehničke kulture Marijan Ulaković učenici su polagati vozački ispit za bicikl. Ispit se sastojao iz dva dijela. Prvi dio proveden je u suradnji s HAK-om, Policijskom upravom sisačko-moslavačkom (Policijskom postajom Dvor) i Udrugom pedagoga tehničke kulture u okviru kojega su učenici pisali pismeni ispit iz poznavanja prometnih pravila. Drugi dio ispita činila je vožnja na novom školskom poligonu, a ostvaren je u suradnji s načelnikom Općine Dvor Nikolom Arbutinom i načelnikom Policijske postaje Dvor Damirom Kolarom. Načelnik Općine Dvor uručio je vrijedne nagrade učenicima koji su postigli najbolje rezultate:

1. nagrada bicikl - Relja Živković, 5.a

2. nagrada kaciga - Bruno Vukadin, 5. b

3. nagrada pumpa za bicikl - Anabela Kordić, 5. a

Čestitamo učenicima i zahvaljujemo suradnicima na realizaciji projekta.

Fotografije (Ivana Idžaković, 7. razred) pogledajte ovdje.

Vijest je objavljenja i na stranici Policijske uprave sisačko-moslavačke.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 9. 6. 2014.