Prevencija ovisnosti

U suradnji s udrugom Novi svijet iz Siska 28. listopada provedene su aktivnosti vezane za prevenciju ovisnosti i usvajanje zdravih stilova života u okviru projekta Povjetarac - neovisnost. Izvješće su pripremili Andrea Cvetojević (8. razred), Lucija Tesla (7. razred) i Andrej Mitić (7. razred), polaznici izvannastavne aktivnosti "Svijet u mreži".

Projekt POVJETARAC - NEOVISNOST

28. listopada održana je radionica na temu prevencije ovisnosti o pušenju, alkoholu i drogama. Radionica je održana za učenike  7. i 8. razreda, a trajala je dva školska sata. Glavna edukatorica na radionici bila je dr. Dina Vladić, liječnica obiteljske medicine. Poučila nas je usvajanju zdravih navika i opasnostima ovisnosti o drogama, alkoholu i pušenju. Atmosfera je bila dobra kao i prezentacija. Pred kraj radionice, radili smo u grupama. Uglavnom, bilo nam je jako zabavno i poučno.

Andrea Cvetojević, 8. razred

Radionica mi se svidjela zbog toga što smo naučili zašto pušenje i drogiranje nisu zdravi i koje organe oni uništavaju.

Aleksandra Blažeković, 7. razred

Radionica mi se svidjela jer govori da ne smijemo uzimati drogu, alkohol i cigarete jer je to opasno po život.

Dragana Knežević, 7. razred

Meni se radionica svidjela jer nisam znala koliko alkohol, droga i cigarete mogu naštetiti organizmu. Sada sam toga svjesna. Radionica mi je bila super.

Jelena Vulić 7. razred

Svidjela mi se radionica zato što sam dosta toga naučio.

Nenad Carić, 7. razred

Bilo je zanimljivo…Šteta što nije trajalo do kraja nastave…

Dejan Vujaklija, 7. razred

Na radionicama je bilo lijepo jer su svi sudjelovali.

Franjo Brčina, 7.razred

Na predavanju  je bilo odlično. Edukatorica je bila odlična, predavanje također.

Ivan Slijepčević, 7. razred

Iz predavanja o ovisnosti sam naučio mnogo i bilo je odlično.

Vedran Sundać, 7. razred

Na radionici je bilo odlično. Osim što je bilo zabavno bilo je vrlo edukativno. Puno novih stvari smo naučili iako sam većinu već znao. Naučio sam da su ovisnosti štetne i da nije lako prekinuti ovisnost.

Aleksandar Juzbašić, 7. razred

Radionica je bila dobra zato što smo dobili kemijsku.

Aleksandar Saša Drenovac, 7.razred

Radionica je bila vrlo zanimljiva, naučili smo puno toga i ponovili ono što smo od prije naučili. Bilo je jako zanimljivo i doktorica se trudila da nam objasni sve baš detaljno. Radionica je bila vrlo korisna i potakla nas je da o tome pričamo s roditeljima. Naučili smo koje sve bolesti mogu prouzrokovati alkohol i cigarete. Ovakve radionice bi trebalo više provoditi na mjestima koje posjećuju mladi. Moj prijedlog je da se u radionice ubaci više društvenih igara jer se kroz njih više nauči.

Milana Stambolija, 7. razred

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 29. 10. 2014.