Projekt "Heute kochen wir"

U petak, 31. listopada 2014., svi koji su se našli u blizini školske kuhinje osjetili su prepoznatljive mirise, neobične za školsku zgradu, koji asociraju na ugodu i lijepe trenutke. Učenici su u sklopu projekta "Heute kochen wir" s učiteljicom Natašom Cvetanović i kuharicom Željkom Barić pravili mramorni kolač.

Heute kochen wir

U petak, 31. listopada učenici su prva tri školska sata sudjelovali u projektu u okviru nastave njemačkog jezika  „Heute kochen wir“.  U školskoj kuhinji,  uz nesebičnu pomoć 'tete kuharice' Željke Barić i uz prisustvo predmetne nastavnice, su učenici Antonio Mikičić (1.a), Mijo Brčina (4.r), Aleksandar Grčić (4.r), Sanja Vukičević (5.r), Franjo Brčina (7.r), Aleksandar-Saša Drenovac (7.r) i Zorica Pribičević (8.r) napravili mramorni kolač koji je poslije bio serviran u blagovaonici kao desert za ostale učenike. Zahvaljujemo  asistentici u nastavi gospođi Branki koja je fotografirala učenike tijekom aktivnosti. Recept i upute za pripremu kolača možete pročitati na našem plakatu, na njemačkom jeziku.

Nataša Cvetanović, učiteljica njemačkog jezika

„Meni je bilo lijepo peći kolače i družiti se s djecom.“ (Antonio)

„Mijo i ja smo radili kolače. Sretni, zadovoljni i veseli otišli smo u učionicu i radili smo plakat. Onda smo otišli u blagavaonicu probati kolače.“ (Aleksandar G.)

„Ujutro kada sam došao u školu učiteljica me pozvala i baš me zanimalo što će mi reći. Rekla mi je da pečemo kolač. Ja sam bio sretan i počeo sam vikati jeee.“ (Mijo)

„…svidjelo mi se kada nam je tete Željka podijelila medalje i čestitala pa smo se svi zajedno slikali…voljela  bih da se to ponovi, zato što smo najvrjednija ekipa…“ (Sanja)

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 13. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »