Projekt "Stvaram sjene - otkrivam sebe"

Naša škola uključila se u projekt "Stvaram sjene - otkrivam sebe", koji ima za cilj poticanje stvaralaštva djece kroz metodu dramske pedagogije i teatar sjena. Nositelj projekta je Rehabilitacijski centar za stres i traumu Zagreb, a odobren je od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Pogledajte kako je bilo na prvoj radionici.

Partner u projektu je i umjetnička organizacija Teatar za malde Barakuda 2012 iz Zagreba (voditeljica Sanja Sumrak). Radionice u našoj školi vodit će dramska pedagoginja Nina Benović u suradnji s učiteljicom hrvatskog jezika Kristinom Krnjaić, učiteljem glazbene kulture Zvonimirom Baljkom i učiteljicom informatike Vesnom Majdandžić.

Prva radionica odrađena je 23. ožujka 2015. godine.

Učenički osvrti:

Dana 23.3.2015. održana je radionica teatra sjena. Bilo mi je lijepo i naučila sam da ne moramo imati velike stvari da bismo se zabavili. Mi smo svi mislili da je bitno imati igračke, ali i iz papira mogu nastati velike stvari. Mislili smo da papir služi samo da se na njemu piše, ali nakon radionice promijenila sam svoje mišljenje. Shvatila sam da od malo papira možemo napraviti čudo. I da se možemo jako zabaviti i bez velikih stvari.

Milana Kukić, 5.r.

Meni se svidjelo na radionici "Teatar sjena" jer je bilo poučno. I nisam znala da sjene mogu biti u boji. Svidjelo mi se praviti oblike i zabavljati se gledajući kako iz malih stvari pravimo nove. U početku sam mislila da je to teško i da ćemo se mučiti, a zapravo je bilo jako zabavno i naučila sam puno novih stvari.

Milica Knežević, 5. r.

Cijelo vrijeme mi je bilo zabavno. Podijelili smo se u dvije grupe i radili lutke od kartona koje smo lijepili na štap. Najzabavnije mi je bilo kad smo bili iza kartonske kutije i smišljali priču u kojoj ćemo koristiti te lutke koje smo napravili.

Danijel Živković, 5. r.

Bilo mi je lijepo sudjelovati u radionici "Teatar sjena". Nisam znala da je pravljenje sjena tako zanimljivo. Nisam znala da postoje sjene u boji, bilo mi je zanimljivo kad smo izrađivali kućicu i drveće u boji.

Ivana Mikičić, 5. r.

Meni se teatar sjena svidio jer je jako poučan. Puno sam novog naučila, a najzabavnije je bilo kada smo izrađivali lutke. Saznala sam da sjene mogu biti u boji i da lutke mogu sve. Nismo baš imali vremena, ali sve smo stigli. Želim nastaviti s tim, jer tko zna, možda budem glumica u "teatru sjena".

Una Menićanin, 5. r.

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 26. 3. 2015.

« Ožujak 2024 »