Zelena čistka

Učenici 4. razreda uključili su se u projekt Zelena čistka. Pogledajte kako su uredili školski okoliš i pročitajte njihove osvrte.

ZELENA ČISTKA

Pri dolasku u razred, učiteljica je rekla da za nas ima informaciju. Čim je to rekla, znala sam da će biti nešto dobro i bila sam uzbuđena. Dobili smo dobre vijesti, radilo se o projektu u cijeloj Hrvatskoj pod nazivom  ZELENA ČISTKA. Najprije nam je učiteljica objasnila kakav je to projekt.

Dogovorili smo se tko će što raditi. Moj zadatak je bio da s prijateljicama kupim smeće.

Na kraju je sve bilo uredno oko škole. Ovaj projekt je zabavan i dosta poučan jer nas uči da zemlja treba biti bez smeća, s puno cvijeća i brige o njoj. Da bar ima još takvih projekata.

Tamara Šantić

ZELENA ČISTKA

Dana 17. travnja 2015. učenici četvrtog razreda Osnovne škole Dvor uređivali su okoliš škole. Nekoliko učenika je donijelo cvijeće za sadnju. Prvo smo uzeli alat: motike grabljice, metle i ostalo, podijelili se u timove i bacili na posao. Djevojčice su imale zadatak posaditi cvijeće u kamenjar pokraj škole koji je bio potpuno preplavljen travom. Počupale smo travu. Vidjela se zemlja, posadile smo cvijeće i kamenjar se proljepšao. Neki učenici su kupili smeće, neki čistili igralište, skupljali grane u školskom parku, a neki okopavali cvjetnjak ispod prozora učionice. Nismo ni znali tko što radi jer smo se uživjeli u rad.

Na kraju smo išli prati vrijedne ručice, a onda jesti. Bili smo zadovoljni rezultatima rada i svaki dan kad prolazimo kraj kamenjara on je sve ljepši jer se svijeće počelo uzdizati.

Dajana Ćorković

ZELENA ČISTKA

Mi, učenici četvrtog razreda uključili smo se u akciju  ZELENA ČISTKA. Dobili smo zadatak čišćenja cvjetnjaka ispred našeg razreda. Skupljali smo smeće, i granje, okopavali cvjetnjak i sadili cvijeće.

Bilo mi je jako lijepo i voljela bih i u buduće sudjelovati u takvim akcijama.

Maria Magdalena Vratan

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 22. 4. 2015.