Predstavljanje knjige Đorđa Lukača: „Doživljaji Mislava M.“, 30.4.2015.

Imali smo čast i zadovoljstvo ugostiti našeg bivšeg učenika Đorđa Lukača koji nam je predstavio svoju knjigu prvijenac „Doživljaji Mislava M.“.

Izvješće je pripremila Kristina Krnjaić, učiteljica hrvatskog jezika.

Đorđe je učenik prvoga razreda Gimnazije „Petar Kočić“, Novi Grad, a knjigu je napisao u petom razredu osnovne škole.

Iz recenzije: „Nije li to čudesno?! Čarobno! Dječak na putu sazrijevanja umjesto lopte, dječačkih zgoda i nezgoda za svoj svijet mašte bira – knjižnicu!“  (recenzentica: Ljiljana Bedeniković)

Ovom prilikom smo zamolili i tetu Željku, našu kulinarsku umjetnicu, da nam pročita nešto iz svoje dvije zbirke pjesama: „Lađa života“ i „Putokazi“ te da je upoznamo i kao pjesničku umjetnicu.

Uživali smo!

Učenički dojmovi:

Mislim da je Đorđeva knjiga jako dobra s obzirom da ju je napisao u 5. razredu. Volio bih da je duža.

Dino Tadić, 5. r.

Priča mi se svidjela zbog maštovitih likova i radnje.

Lidija Štrbac, 5. r.

Meni se ovo djelo svidjelo jer je Đorđe bio maštovit i umjesto ljudi za likove stavio knjige.

Danijel Živković, 5. r.

Kao temu Đorđe opisuje doživljaje knjiga. Potrudio se iako je bio mlad zbog čega mislim da je knjiga odlična.

Ranko Milešević, 6. A  r.

Đorđe je knjigu napisao u petom razredu osnovne škole. Za neke standarde knjiga je kratka, ali kad uzmemo činjenicu da je to napisao jedanaestogodišnjak sve nam biva jasno. Knjiga mi se svidjela jer govori o nestvarnom životu knjiga. U tom se djelu izražava Đorđeva ljubav prema knjigama i nadam se da će nastaviti život kao književnik.

Srđan Blažević, 6. a razred

Foto: Lucija Tesla, 7. razred (INA "Svijet u mreži")

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 14. 5. 2015.