Projekt "Prometna preventiva"

I ove godine proveli smo projekt „Prometna preventiva“ u suradnji s HAK-om, Policijskom upravom sisačko-moslavačkom (Policijskom postajom Dvor), Hrvatskom zajednicom tehničke kulture, Udrugom pedagoga tehničke kulture i Općinom Dvor. Cilj projekta je edukacija učenika 5. razreda o prometnim pravilima, osposobljavanje za vožnju bicikla i povećanje njihove sigurnosti prilikom sudjelovanja u prometu.

Učitelj tehničke kulture Marijan Ulaković tijekom školske godine provodio je edukaciju učenika petih razreda iz prometne kulture. 22. svibnja 2015. godine učenici su polagati ispit iz poznavanja prometnih pravila. Ispit se sastojao iz dva dijela. Prvi dio proveden je u suradnji s HAK-om, Policijskom upravom sisačko-moslavačkom (Policijskom postajom Dvor), Hrvatskom zajednicom tehničke kulture i Udrugom pedagoga tehničke kulture, u okviru kojega su učenici pisali pismeni ispit iz poznavanja prometnih pravila. Drugi dio ispita činila je vožnja na školskom poligonu, a ostvaren je u suradnji s načelnikom Općine Dvor Nikolom Arbutinom i načelnikom Policijske postaje Dvor Damirom Kolarom. Općina Dvor je osigurala vrijedne nagrade za učenike koji su postigli najbolje rezultate. Prvu nagradu (bicikl) osvojio je učenik Mario Borojević, drugu nagradu osvojio je Petar Špančić, a treću Igor Sundać.

Čestitamo svima koji su uspjeli položiti ispit i oprezno u prometu!

Dojmovi nagrađenih učenika:

Meni se jako svidjelo na polaganju i natjecanju za bicikl. Dok sam pisao test osjećao sam se nesigurnim jer sam mislio da sam malo učio. Kada je počelo natjecanje mislio sam da ću porušit cijeli poligon, no na kraju sam bio 1. Uglavnom mi je bilo lijepo, zabavili smo se, družili se. To je najvažnije.

Mario Borojević, 5. razred

Meni se na polaganju jako svidjelo jer sam osvojio drugo mjesto i položio ispit. Nisam očekivao da ću biti drugi, a niti da ću položiti. Bio sam vrlo sretan. Zahvalio bih nastavniku Marijanu, ravnateljici i policiji što su nam ovo omogućili.

Petar Špančić, 5. razred

Na testu mi je bilo teže. Uhvatila me trema, ali sam ipak napisao test i dobio sam vozačku. Poligon je bio lakši, ali me uhvatila trema jer su navijači previše bučili. Nisam mislio da ću osvojiti bilo koje od prva tri mjesta, ali sam ipak osvojio treće mjesto. Bio sam sretan. Sve u svemu, bilo je super.

Igor Sundać, 5. razred

Foto: Aleksandar Juzbašić, 7. razred

Vijest pripremili učenici uključeni u INA "Svijet u mreži"

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 26. 5. 2015.

« Ožujak 2024 »