ABC tehnike možete čitati ovdje

Radionice automatike

U našoj školi provodimo radionice s učenicima od 4. do 8. razreda s ciljem upoznavanja s načinima rada mikrokontrolera i programiranjem.

Miktrokontroleri su mala računala smještena na jedan integrirani sklop. Spajanje elektroničkih komponenti na mikrokontroler i njegovo programiranje učenici uče pomoću Arduina.

Učenički osvrti:

U ovoj školskoj godini se u našoj školi provode radionice automatike. Radionice provode učitelj tehničke kulture Marijan Ulaković i učiteljica informatike Vesna Majdandžić. Na radionicama automatike je stvarno zanimljivo i stvarno možemo puno naučiti. U automatici je vrlo specifično da uz znanje tehničkog moraš znati i informatiku, tj. programiranje. Nadam se da će se ove radionice nastaviti i dalje. Sveukupni moj doživljaj tih radionica je vrlo pozitivan i siguran sam da će mi pomoći u daljnjem školovanju.

Andrej Mitić, 8. razred

Na automatici učimo kako programirati mikrokontrolere. Meni osobno je automatika najbolja aktivnost u školi. Danas bi bilo dobro da svatko barem malo zna automatiku jer se automatika nalazi svugdje oko nas.

Ivan Slijepčević, 8. razred

Na automatici učimo programirati preko Arduina. Sudjeluju učenici od 4. do 8. razreda. Nakon nekoliko radionica naučio sam spajati diode na pločicu i programirati njihovo paljenje i gašenje. Automatika mi je najbolja aktivnost na koju idem.

Mihael Ivković, 4.razred

Na radionicama robotike i automatike je uvijek radno, uvijek ima posla i nitko ne može reći da mu nije lijepo. Svi se jako trudimo oko radionica jer nemamo puno vremena u samo jednom školskom satu tjedno. Meni su ove radionice zanimljive i puno toga svaki sat naučim. Svaka radionica u meni stvara osjećaj inovativnosti i želje da nesto stvorim, unatoč tomu što sam osmi razred i sto mi je ovo zadnja godina.

Aleksandar Juzbašić, 8. razred

Zahvaljujemo udruzi Institut za razvoj i inovativnost mladih na donaciji Arduino opreme!

objavio: Vesna Majdandžić   datum: 11. 12. 2015.

« Ožujak 2024 »